Studium v zámoří! Nejlepší univerzity Spojených států, díl II

1. 10. 2023
Studium v zámoří! Nejlepší univerzity Spojených států, díl II

V dnešním článku se zaměříme na pět amerických univerzit, které patří mezi nejprestižnější na světě. Každá z těchto škol má své jedinečné rysy a nabízí studentům širokou škálu akademických a profesních příležitostí. Podívejme se na to, co dělá tyto univerzity tak výjimečnými a proč byste měli uvažovat o studiu na jedné z nich.


Princeton University

Princeton University dozajista patří mezi nejlepší univerzity Spojených států. Se založením v roce 1746 je jednou z nejstarších Ivy League univerzit v USA a vyniká zejména v oblasti vědy, inženýrství a humanitních věd. Její kampus je obklopen krásnými historickými budovami a systémem rezidenčního vzdělávání, který podporuje interakci mezi studenty a učiteli. Tento systém umožňuje studentům těsnější spojení s profesory a vytváření hlubších vztahů s kolegy. Princeton je rovněž znám svými širokými možnostmi pro mezinárodní studium a výzkum.


Yale University

Yale University byla založena roku 1701. Je známá svými programy v oblasti umění, humanitních věd a práva. Je domovem prestižní Yale Law School a nabízí studentům přístup k bohatým knihovnám a muzeím. Kromě akademických příležitostí má Yale bohatou kulturní scénu a nabízí studentům možnost zapojit se do uměleckých a kulturních aktivit na celém kampusu. Univerzita také podporuje studijní programy v zahraničí a stáže ve světových metropolích.


Columbia University

Columbia University, založená v roce 1754, se nachází v New Yorku a nabízí programy v oblasti umění, žurnalistiky a práva. Studenti zde mají možnost zkoumat kulturní bohatství města a přístup k rozsáhlým vědeckým zdrojům. Kampus samotný je odrazem bohaté historie města a nabízí inspirativní prostředí pro studium a výzkum. Columbia poskytuje také široké možnosti spolupráce s mezinárodními organizacemi a podnikatelskými iniciativami.


University of Pennsylvania

Počátky UPennu se datují do roku 1740. Je známá svým podnikatelským programem na Wharton School a excelentními medicínskými a inženýrskými programy. Univerzita má rozsáhlou knihovnu a inovační Pennovation Works, kde studenti mohou rozvíjet své nápady a projekty. UPenn také poskytuje studentům bohatý studentský život a řadu studentských organizací. Studium v Pensylvánii otevírá dveře k rozsáhlé alumni síti a kariérním příležitostem ve světovém obchodě a vědeckém výzkumu.


Johns Hopkins University

JHU, založená v roce 1876, je významnou institucí v oblasti lékařství a věd o životním prostředí. Je domovem jedné z nejuznávanějších lékařských škol a výzkumných programů v oblasti věd o životním prostředí. Studenti zde mají přístup k moderním lékařským zařízením a vědeckým laboratořím, což umožňuje účast na výzkumu s reálným vlivem na zdravotnictví a životní prostředí. Univerzita je známá svými globálními projekty a spoluprací s mezinárodními organizacemi.


Nezapomeňte si přečíst i první díl nejlepších univerzit USA!

Zařadili byste mezi nejlepší univerzity Spojených států jiné školy? Napište nám na naší stránce!

Napište nám

Milí přátelé vzdělávání, zejména toho zahraničního, pokud máte jakékoli otázky, nebo si s námi prostě chcete popovídat, určitě se nám ozvěte. Rádi o vás uslyšíme.


Jsme registrované centrum UCAS

    Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

    Jsme registrované centrum UCAS