Americký sen! Nejlepší univerzity v USA

24. 9. 2023
Americký sen! Nejlepší univerzity v USA

Studium na prestižní univerzitě ve Spojených státech je snem mnoha studentů po celém světě. Nejenže USA nabízí výjimečné vzdělání, ale také zpřístupňuje nekonečné možnosti pro osobní a profesní růst. Proto vám přinášíme seznam pěti top amerických univerzit.


Harvard University

Harvard bezesporu patří nejen mezi nejlepší univerzity v USA, ale i na světě. Sídlí v historickém městě Cambridge ve státě Massachusetts. Počátky univerzity se datují do roku 1636, což z ní činí jednu z nejstarších vysokých škol ve Spojených státech. Harvard se pyšní bohatou historií a výjimečnými absolventy, včetně osmi prezidentů USA. Univerzita je známá svými vynikajícími programy v oblasti humanitních a přírodních věd, práva, medicíny a veřejné politiky, nabízí také studentům neopakovatelnou atmosféru intelektuálního stimulu.


Stanford University

Stanford sídlí v krásném Kalifornském Palo Altu a je jednou z předních světových univerzit zaměřených na technické vědy a inovace. Pyšní se úspěšnými absolventy, kteří stáli u zrodu technologických gigantů jako Apple, Google a Netflix. Stanford také vyniká svým prostředím podporujícím podnikání a spolupráci s průmyslovým sektorem v Silicon Valley, což umožňuje studentům zapojit se do inovativního výzkumu a start-up kultury.


Massachusetts Institute of Technology

MIT se podobně jako Harvard nachází v Cambridge, Massachusetts. Je světově uznávané pro svůj výzkum a výuku v oblasti technologie, vědy a inženýrství. Bylo založeno v roce 1861 a má na svém kontě mnoho laureátů Nobelovy ceny a vynálezců, kteří změnili tvář světa. Například vynálezce World Wide Webu Tima Berners-Lee. Studenti zde mají jedinečnou možnost být součástí inovativního prostředí.


California Institute of Technology

Technická škola Caltech s poměrně malým počtem studentů se nachází v Pasadeně v Kalifornii. Proslavila se svou vynikající vědeckou a technickou výzkumnou prací. Caltech byl klíčovým hráčem při objevu gravitačních vln v rámci projektu LIGO (Laser Interferometer Gravitational-Wave Observatory), čímž škola dokázala svůj globální výzkumný význam.


University of Chicago

University of Chicago, nacházející se kousek od pobřeží jezera Michigan, je známá pro svůj intelektuální přístup k výuce a výzkumu. Škola datuje své počátky do roku 1890 a od té doby vyprodukovala mnoho významných myslitelů a laureátů Nobelovy ceny. Její kampus je plný ikonických budov a kulturního bohatství, své si tu najde každý.


Nezapomeňte si přečíst i druhý díl nejlepších univerzit USA!

Zařadili byste mezi nejlepší univerzity v USA i jiné instituce? Napište nám na naší stránce!

Napište nám

Milí přátelé vzdělávání, zejména toho zahraničního, pokud máte jakékoli otázky, nebo si s námi prostě chcete popovídat, určitě se nám ozvěte. Rádi o vás uslyšíme.


Jsme registrované centrum UCAS

    Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

    Jsme registrované centrum UCAS