Nejlepší univerzity ve slunném Španělsku, díl II

3. 9. 2023
Nejlepší univerzity ve slunném Španělsku, díl II

Krásné počasí, dobré jídlo a neskutečná kultura. To vše vám nabízí Španělsko! Kromě toho zde ale sídlí také řada těch nejvýznamnějších univerzit Evropy.


Universidad de Valencia

Univerzita v Valencii patří mezi nejstarší univerzity ve Španělsku, založená byla už v roce 1499. Nachází se v historickém pobřežním městě a nabízí studentům jedinečnou kombinaci tradičního šarmu a moderního vzdělání. UV je známá svými programy v oblasti vědy, umění a humanitních věd. Zároveň je důležitým kulturním centrem regionu.


Universidad Autónoma de Barcelona

Autonomní univerzita v Barceloně se pyšní svými výzkumnými programy a mezinárodním renomé. Nachází se v blízkosti centra katalánské metropole a poskytuje studentům přístup k bohatému akademickému prostředí a kulturním zážitkům. UAB je známá svou různorodou studentskou populací a špičkovými fakultami, které nabízejí studijní programy v různých oborech. Ani v samotném městě se nebudete nudit. Barcelona se dlouhodobě pyšní titulem jednoho z nejoblíbenějších turistických center celé země.


Universidad de Granada

Granadská vysoká škola je jedna z nejstarších univerzit ve Španělsku s historií sahající až do roku 1531. Nachází se v historickém městě, které bylo kdysi hlavní metropolí středověkého Granadského království. Geograficky je umístěné na jihu Španělska v Andalusii a nabízí studentům bohaté kulturní prostředí a nádhernou architekturu. UGR se specializuje na vědecký výzkum a umění, poskytuje studentům širokou škálu studijních programů.


Universidad de Zaragoza

Univerzita v Zaragoze je centrem vzdělání severovýchodního regionu Aragonie. Je známá svými technickými a inženýrskými obory a má dlouhou historii vzdělávání inženýrů a vědců. UNIZAR je centrem inovace a výzkumu a spolupracuje s průmyslovými partnery na řešení současných výzev. Jestli hledáte uplatnění a moderní pojetí výuky, rozhodně Universidad de Zaragoza zvažte.


Universidad Politécnica de Madrid

Polytechnická univerzita v Madridu hraje roli jedné z předních technických vysokých škol ve Španělsku. Je známá svými inženýrskými programy a výzkumnými projekty, které se zabývají širokou škálou technologických oblastí. UPM hraje klíčovou roli v podpoře technologického rozvoje země a připravuje studenty na kariéry především v technických odvětvích.


Nezapomeňte si přečíst i první díl nejlepší univerzity ve Španělsku!

Které jsou podle vás nejlepší univerzity ve Španělsku? Napište nám na naší stránce!

Napište nám

Milí přátelé vzdělávání, zejména toho zahraničního, pokud máte jakékoli otázky, nebo si s námi prostě chcete popovídat, určitě se nám ozvěte. Rádi o vás uslyšíme.


Jsme registrované centrum UCAS

    Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

    Jsme registrované centrum UCAS