Slunce a moře? Nejlepší univerzity Španělska

27. 8. 2023
Slunce a moře? Nejlepší univerzity Španělska

Španělsko, země bohatá na kulturním dědictví a historii, ale i domov několika světově uznávaných univerzit. S vysokými školami budete mít možnost navštívit i ty největší metropole na Pyrenejském poloostrově. Jste připraveni?


Universidad de Barcelona

Univerzita v Barceloně se jednoznačně řadí mezi nejstarší a nejuznávanější univerzity Španělska. Oplývá bohatou historií sahající až do roku 1450. Nachází se v samotném srdci katalánské metropole, což z ní činí atraktivní destinaci pro studenty z celého světa. UB je známá svými rozsáhlými akademickými programy a širokým spektrem oborů, které zahrnují humanitní vědy, přírodní vědy, umění, medicínu a mnoho dalšího. Univerzita má také bohaté výzkumné tradice a významný vliv na kulturní a intelektuální dění v regionu.


Universidad Complutense de Madrid

Komplutenská univerzita v Madridu má hluboké kořeny sahající až do roku 1293 a je jednou z největších a nejprestižnějších univerzit v zemi. Nachází se v hlavním městě, studenti mají přístup ke špičkovým učebním prostorám, ale i bohatým kulturním zážitkům v Madridu. UCM se pyšní širokým spektrem akademických oborů a výzkumných projektů, které zahrnují humanitní vědy, sociální vědy, přírodní vědy a technické obory.


Universidad de Sevilla

Vysoká škola v Seville, založená v 16. století, je jedním z pokladů jižního Španělska. Nachází se v krásném historickém městě a nabízí studentům jedinečný prostor pro studium a objevování bohaté andaluské kultury. Univerzita je známá svými humanitními a společenskovědními obory, a to včetně jazyků, literatury, dějepisu a umění. Díky své poloze a tradicím přilákala studenty a výzkumníky z celého světa. Jestli hledáte ty nejkouzelnější univerzity Španělska, určitě zvažte US.


Universidad Autónoma de Madrid

UAM patří mezi přední vzdělávací instituce země. S rozsáhlými moderními zařízeními a špičkovými výzkumnými programy si získala pověst centra v oblasti vědy, technologie a společenských věd. Je známá pro své interdisciplinární přístupy k výzkumu a vzdělávání, což studentům poskytuje bohaté učební prostředí a příležitosti pro osobní a profesní rozvoj.


Universidad Pompeu Fabra

Univerzita Pompeu Fabra v Barceloně, založená v roce 1990, se rychle etablovala jako významná instituce v oblasti sociálních věd a humanitních oborů. Je známá svou moderní infrastrukturou a mezinárodním prostředím, které přitahuje studenty ze všech koutů světa. UPF klade důraz na inovativní výzkum a podporu studentů, což ji činí atraktivní volbou pro ty, kteří hledají moderní a globálně orientované vzdělání.


Které jsou podle vás nejlepší univerzity Španělska? Napište nám na naší stránce!

Napište nám

Milí přátelé vzdělávání, zejména toho zahraničního, pokud máte jakékoli otázky, nebo si s námi prostě chcete popovídat, určitě se nám ozvěte. Rádi o vás uslyšíme.


Jsme registrované centrum UCAS

    Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

    Jsme registrované centrum UCAS