Která univerzita v Anglii je ta nejlepší?

9. 7. 2023
Která univerzita v Anglii je ta nejlepší?

Anglie se jednoznačně řadí mezi jednu z nejoblíbenějších destinací pro zahraniční studenty. Na Britských ostrovech sídlí dlouhodobě jedny z nejkvalitnějších univerzit světa, a proto jsme se vám rozhodli sepsat pár informací o pěti neznámějších z nich.


University of Oxford

Která univerzita v Anglii vás napadne jako první? University of Oxford je jednou z nejprestižnějších univerzit na světě a nabízí neuvěřitelnou atmosféru, která je plná historie a tradic. Zdejší výuka je známá svou náročností a vynikající kvalitou, a studenti mají přístup ke špičkovým profesorům a výzkumným zařízením. Kromě akademických přínosů se můžete těšit na unikátní studentský život v krásném městě plném historických budov a společenských aktivit.


University of Cambridge

Možná si nejdříve vzpomenete i na univerzitu v Cambridgi. Cambridge je místo, kde se setkávají věda, kultura a historie. Univerzitu známe především díky její atmosféře, která inspiruje studenty ke kreativitě a intelektuálnímu růstu. Studium na Cambridge znamená výjimečnou vzdělávací zkušenost v obklopení krásných kolejí a historických budov. Navíc se můžete setkat s brilantními kolegy a využít výhod dlouholetého akademického výzkumu.


Imperial College London

Imperial College London je jedinečnou institucí, která spojuje vědu, technologii a medicínu. Tato univerzita využívá svých jedinečných inovací a průkopnickým výzkumem, který může mít skutečný dopad na svět. Studium na Imperial College London vám poskytne příležitost pracovat na projektech, které mohou měnit svět a přinášet pozitivní změny.


London School of Economics and Political Science

LSE je kultivovanou baštou ekonomie, politických věd a mezinárodních vztahů. Univerzita se vyznačuje živým intelektuálním prostředím, kde se studenti zapojují do hlubokých diskusí o globálních otázkách. Výukou na LSE provázejí renomovaní profesoři. Ověřené informace ze světa politiky a byznysu umožňují studentům získat praktické a teoretické znalosti na vysoce profesionální úrovni.


University College London

UCL je dynamická a kosmopolitní univerzita, která se může pyšnit bohatou akademickou tradicí. Zdejší prostředí je otevřené a inkluzivní, což studentům poskytuje ideální šanci pro mezinárodní spolupráci a sdílení nápadů. UCL je známé svým multidisciplinárním přístupem k výzkumu a nabízí studentům širokou škálu studijních oborů, které jim umožňují objevovat nové oblasti a hledat inovativní řešení.


Nezapomeňte si také přečíst druhý díl seznamu nejlepších univerzit Anglie!

Přemýšlíte, která univerzita v Anglii bude pro vás tou nejlepší? Napište nám na naší stránce!

Napište nám

Milí přátelé vzdělávání, zejména toho zahraničního, pokud máte jakékoli otázky, nebo si s námi prostě chcete popovídat, určitě se nám ozvěte. Rádi o vás uslyšíme.


Jsme registrované centrum UCAS

    Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

    Jsme registrované centrum UCAS