Nejlepší univerzity Anglie, díl II

16. 7. 2023
Nejlepší univerzity Anglie, díl II

Anglie je jednou z nejoblíbenějších zemí pro zahraniční studenty. Na jejím území sídlí řada těch nejkvalitnějších univerzit světa, a proto jsme se vám rozhodli sepsat pár informací o další silné pětici.


University of Manchester

Mezi nejlepší univerzity Anglie, ale i celého Spojeného království, musíme jednoznačně zařadit University of Manchester. Je známá svou vynikající výzkumnou činností a nabízí široké spektrum studijních oborů včetně humanitních věd, přírodních věd, technologie, inženýrství a zdravotnictví. Živé a kulturně bohaté město Manchester dává studentům inspirativní prostředí pro studium a osobní rozvoj. Podobně jako Londýn nabízí také nespočet příležitostí pro rozvoj kariéry na světovém měřítku.


King’s College London

V hlavním městě Londýnu sídlí prestižní KCL. S vynikající pověstí v oblasti humanitních věd, lékařství, práva a obchodu se řadí mezi top deset institucí země. Univerzita je známá pro svůj akademický excelentní standard a nabízí studentům bohaté možnosti pro výzkum a intelektuální růst. Nachází se v samotném srdci Londýna, což poskytuje studentům přístup k bohaté kulturní scéně a profesnímu uplatnění.


University of Bristol

University of Bristol je jednou z předních univerzit v Anglii a je známá pro své akademické vynikající a inovativní výzkumné projekty. Univerzita nabízí širokou škálu studijních oborů včetně vědy, technologie, umění a humanitních oborů. Bristol je považován za velmi atraktivní destinaci pro studenty díky svému živému studentskému životu a kulturní atmosféře.


University of Birmingham

University of Birmingham pracuje jako jedna z předních výzkumných univerzit v Anglii, se silným zaměřením na vědu, inženýrství, obchod, humanitní vědy a sociální vědy. Univerzita se soustředí na svou inovativní výzkumnou činnost a poskytuje studentům moderní vybavení a zdroje pro jejich studium. Birmingham je také živým městem s různými kulturními a společenskými aktivitami.


University of Leeds

Spousta z nás určitě bere jako jednu z najznámějších institucí také University of Leeds. Nabízí širokou škálu akademických oborů včetně humanitních věd, přírodních věd, inženýrství, zdravotnictví, obchodu a sociálních věd. Univerzita se proslavila svým excelentním výukovým a výzkumným zázemím. Leeds je také živým městem s bohatým kulturním životem a považujeme jej za atraktivní destinaci pro studenty z celého světa.


Nezapomeňte si přečíst i první díl seznamu nejlepší univerzity Anglie!

Zařadili byste mezi nejlepší univerzity Anglie i další školy? Napište nám na naší stránce!

Napište nám

Milí přátelé vzdělávání, zejména toho zahraničního, pokud máte jakékoli otázky, nebo si s námi prostě chcete popovídat, určitě se nám ozvěte. Rádi o vás uslyšíme.


Jsme registrované centrum UCAS

    Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

    Jsme registrované centrum UCAS