Jak se připravit na život v zahraničí?

11. 12. 2022
Jak se připravit na život v zahraničí?

Připravte se na to, že život v zahraničí je jiný, ať už sledujeme řeč či kulturu. Déletrvající přechod do cizího prostředí bude do zajisté jednou z největších výzev, které vás při studiu čekají. Sice opustíte své rodné hnízdo, ale postupným zabydlováním a začleňováním do společnosti si vytvoříte nové prostředí, jemuž později také budete říkat domov.


Cizí jazyk a rozdílná kultura

První, co vás trkne do očí bude samozřejmě řeč, kterou se místní domlouvají. Toho se ale vůbec nemusíte bát, i když se jedná o jazyk, který jste se nikdy předtím neučili. Nejlépe se člověk naučí plavat, když ho hodíme do vody. S jazyky to funguje podobně, jestliže posloucháte vaše okolí, učíte se nesmírně rychle.

Můžeme to vnímat stejně i se zvyky a tradicemi. Každá kultura vyznává ty své a rozhodně se nemusíte bát, že byste vyčnívali kvůli své neznalosti tamějších obyčejů. Vždy se najde někdo, kdo se vás chopí a vše rád předvede. Dělejte to, co místní!


Opouštění komfortní zóny

Bydlení v rodném hnízdě a v cizině jsou rozhodně v mnoha aspektech odlišné. Připravte se na to, že budete muset opustit svou komfortní zónu.

Budou vás čekat nové výzvy, na což je potřeba myslet. Také se vám naskytne spousta nových různorodých příležitostí. Život v zahraničí nabízí rozdílné životní situace, ale nebojte se ničeho! Hledáním správného řešení se sami učíte a získáváte potřebné zkušenosti i kontakty, se kterými vám naroste sebevědomí a budete se v daném prostředí cítit mnohem lépe.

Některé překážky naopak zůstávají stejné ve všech koutech světa. Placení účtů, špatně utěsněná trubka či obyčejné nachlazení vás potkají ať už jste kdekoliv. Po kratší aklimatizaci však i na tyto situace najdete řešení a celý proces zautomatizujete.


Život v zahraničí stejný jako doma? Zabydlete se!

Pro kreativní tvoření musíme začít pracovat v tom správném prostředí. Třeba máte i doma svůj oblíbený koutek, kde překonáváte všemožné výzvy. Proč si něco podobného neudělat i při studiu v cizině?

Život v zahraničí může vypadat stejně jako doma, chce to jen menší zútulnění. Kupte si nějaké dekorace, vytiskněte své oblíbené fotky, pověste na zeď inspirativní obrazy, … Vždy si můžete najít svůj způsob, jak si okolní prostředí vylepšit podle svých představ.


Máte nějaké dotazy ohledně studia v zahraničí? Napište nám na naší stránce!

Napište nám

Milí přátelé vzdělávání, zejména toho zahraničního, pokud máte jakékoli otázky, nebo si s námi prostě chcete popovídat, určitě se nám ozvěte. Rádi o vás uslyšíme.


Jsme registrované centrum UCAS

    Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

    Jsme registrované centrum UCAS