Jak začal příběh Started?

Zakladatelé Jan a Lucie vystudovali magisterské studium v Londýně. Když viděli, jak moc jim tento pobyt změnil život, založili Started, aby mohli pomáhat českým studentům projít stejnou transformativní zkušeností a splnit si životní sen.

Celý příběh

O Started, aned jak to celé začalo

Studium v zahraničí bylo to nejlepší rozhodnutí, které nám změnilo život nadobro a stalo se naším celoživotním posláním.

Start-ed.cz - Poradenství pro uchazeče o studium v zahraničí

Obavy studentů z přijímacího procesu chápeme i díky vlastním zkušenostem: po dokončení bakalářského studia na VŠE byl Jan se svou přihláškou na Imperial Business School neúspěšný. Vyrazil tak místo toho na gap year do Indonésie, kde absolvoval roční stáž ve velké finanční skupině. Během této doby se také začal zajímat o to, jak má správná přihláška na prestižní zahraniční univerzitu vypadat. Pomohlo mu v tom množství rozhovorů s úspěšnými i neúspěšnými uchazeči, zástupci škol a literatura od autorů působících v přijímacích komisích. Pronikl do logiky přijímacího procesu a následující rok se tak na Imperial Business School dostal.

Lucie se po dokončení bakalářského studia na Karlově univerzitě dostala na SOAS, University of London. Nástup si však o rok posunula a vyrazila s Janem na roční stáž do Jakarty. Po ní nastoupila na SOAS, kde získala magisterský titul. V roli studentského zástupce se jí naskytl bližší náhled do organizace univerzity. Mohla se podílet na některých školních rozhodnutích a procesech, včetně řešení přijímacích procesů. Pochopila tak, co univerzity v kandidátech hledají a jak je tedy co nejefektivněji zaujmout.

Napište nám

Milí přátelé vzdělávání, zejména toho zahraničního, pokud máte jakékoli otázky, nebo si s námi prostě chcete popovídat, určitě se nám ozvěte. Rádi o vás uslyšíme.


Jsme registrované centrum UCAS

    Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

    Jsme registrované centrum UCAS