Které jsou nejlepší univerzity Belgie? Top 5 vysokých škol

21. 10. 2023
Které jsou nejlepší univerzity Belgie? Top 5 vysokých škol

V Belgii se nachází několik prestižních univerzit, které nabízejí aspirujícím studentům nejen výjimečné vzdělání, ale také příležitosti pro rozvoj dovedností, výzkumu a osobního růstu. Univerzity jsou známé svou historickou tradicí, ale i inovativními metodami výzkumu, mezinárodním prostředím a silným důrazem na praktickou aplikaci znalostí.


Katholieke Universiteit Leuven

KU Leuven, založená v roce 1425, je nejstarší katolickou univerzitou v Evropě a dlouhodobě patří mezi nejlepší univerzity Belgie. Nachází se v historickém městě Leuven a bývala jednou z mála univerzit, která mohla udělovat akademické hodnosti. Škola je známa svým výzkumem v oblasti vědy, technologie a humanitních věd. Klade také silný důraz na mezinárodní spolupráci a má partnerství s mnoha prestižními univerzitami po celém světě.


Ghent University

Gentská univerzita má své kořeny již v roce 1817. Jde o jednu z největších a nejstarších univerzit celé Belgie. Proslavila se svým otevřeným přístupem k výuce a inovativním výzkumem. UGent je známé centrum pro umělecké a kulturní aktivity, a to nejen v samotném městě Gent, ale i na mezinárodní úrovni.


Université Catholique de Louvain

UCLouvain byla podobně jako KU Leuven založena v roce 1425. Stala se jednou z nejprestižnějších francouzsky mluvících univerzit v Belgii. Instituce je známá svým angažovaným výzkumem a je považována za jednu z nejlepších evropských univerzit ve společenských vědách a humanitních oborech, její kampusy jsou rozprostřeny po celé valonské oblasti a Bruselu. Georges Remi, belgický komiksový umělec a autor dobrodružství Tintina, studoval právě na UCLouvain.


Vrije Universiteit Brussel

Bruselská VUB se proslavila svou nezávislostí a progresivním přístupem k výzkumu a vzdělávání. VUB klade silný důraz na mezinárodní diversitu a nabízí mnoho programů v angličtině. Univerzita se nachází v hlavním městě Belgie a pyšní se svou kosmopolitní atmosférou.


Universiteit Antwerpen

Univerzita v Antverpách byla založena v roce 2003 (i když její kořeny sahají do 19. století). Jedná se o jednu z mladších belgických univerzit. Její kampusy se nachází v různých částech města Antverpy. Univerzita proslula svou moderní infrastrukturou a silným důrazem na vědu, inovace a podnikání. UAntwerp se také aktivně zapojuje do oblasti mezinárodní spolupráce a výměn studentů.


Zařadili byste mezi nejlepší univerzity Belgie jiné školy? Napište nám na naší stránce!

Napište nám

Milí přátelé vzdělávání, zejména toho zahraničního, pokud máte jakékoli otázky, nebo si s námi prostě chcete popovídat, určitě se nám ozvěte. Rádi o vás uslyšíme.


Jsme registrované centrum UCAS

    Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

    Jsme registrované centrum UCAS