Testy SAT jednoduše a přehledně

4. 6. 2023
Testy SAT jednoduše a přehledně

Jestliže sníte o studiu na území Spojených států, testy SAT vás rozhodně neminou. Jedná se o jakési ověření znalostí středoškoláků před tím, než nastoupí na univerzitu. Z jakých částí se samotná zkouška skládá?


Testy SAT

Scholastic Assessment Test jsou standardizované testy používané v USA, které se využívají pro hodnocení přípravy středoškoláků na vysokoškolské vzdělání. SAT testují studentovy dovednosti ve čtení, psaní a matematice.


Psaní

V tomto úseku vás čekají otázky s výběrem z několika možností, a poté i napsání eseje. První část otestuje vaši schopnost najít chyby, upravovat odstavce a celkově pracovat se zadaným textem. Na druhé straně esej ověří vaše vyjadřovací schopnosti, všechny své myšlenky musíte navíc podpořit argumenty a v průběhu psaní dbát na správnou strukturu vět a gramatiku.


Kritické čtení

Kritické čtení se zaměřuje na otázky týkající se doplňování vět, dále následuje několik textů, k nimž se rovněž vztahují další otázky. První várka dotazů na doplňování vět ověří vaši znalost významů slov a porozumění tomu, jak jednotlivé větné celky navazují v logické posloupnosti. Otázky k textům zase otestují schopnost určit významy slov z kontextu, stejně jako důležité porozumění informacím obsaženým mezi řádky.


Matematika

Pro některé ta nejobávanější část společně s otevřenými otázkami, jejichž řešení musíme sami vypracovat, obsahuje i otázky nabízející výběr z několika odpovědí. Tato část testuje komplexní matematické schopnosti od pochopení aritmetiky, přes algebru, funkce, geometrii, analýzu dat, až po statistiku a pravděpodobnost. Čeká vás od každého trochu.


Jak se můžu nejlépe připravit?

Testy SAT vám dohromady zaberou 3 hodiny čistého času. Za špatnou odpověď se body nestrhávají, rozhodně tak nenechávejte volná místa.  Za každou z hlavních sekcí testu můžete získat 200 až 800 bodů, nejvyšší dosažitelné skóre je 1600. Součástí zkoušky je také esej, ale ta je hodnocena zvlášť, můžete v ní získat 2 – 4 body.

Když prohledáte internet, naleznete spousty studijních materiálů, které si na zkoušku můžete projít. Jedná se jak o cvičné testy, tak i hromadu videí od těch nejúspěšnějších studentů. Rozhodně ale doporučujeme začít s přípravou co nejdříve! Nebojte se nastartovat první pokusy klidně i rok dopředu.


Máte na testy SAT nějaké dotazy? Napište nám na naší stránce!

Napište nám

Milí přátelé vzdělávání, zejména toho zahraničního, pokud máte jakékoli otázky, nebo si s námi prostě chcete popovídat, určitě se nám ozvěte. Rádi o vás uslyšíme.


Jsme registrované centrum UCAS

    Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

    Jsme registrované centrum UCAS