Kultura, jazyky a nekonečné moře? Zkuste studium ve Španělsku!

20. 8. 2023
Kultura, jazyky a nekonečné moře? Zkuste studium ve Španělsku!

Španělsko, země rozkládající se na Pyrenejském poloostrově s bohatou kulturou, ale i řadou světově uznávaných vysokých škol. Pokud vás lákají jazyky, mezinárodní prostřední, specifické programy a obory, ale také finanční výhody při studiu, rozhodně byste měli tuto slunnou destinaci zvážit.


Jazyková dovednost

Pro studenty, kteří chtějí zdokonalit svou španělštinu, může být studium ve Španělsku obzvláště zajímavé. Být pohlcen do jazykového prostředí a komunikovat s místními rodilými mluvčími denně může rychle zlepšit vaši schopnost dorozumívat se v cizím jazyce. Získání bilingvní nebo třeba trilingvní jazykové dovednosti (čeština, angličtina a španělština) může být obrovským aktivem na trhu práce. Vždyť španělština je druhý nejpoužívanější jazyk světa!


Kulturní zážitek

Španělsko je zemí s bohatou kulturou a historií. Studenti mají jedinečnou příležitost prozkoumat místní rozmanitost na vlastní pěst. Mohou navštěvovat historická místa, umělecké galerie, festivaly a tradiční události, což jim poskytne hlubší porozumění španělské kultury a dějin. Nikdy nevíte, kdy se vám podobné informace mohou hodit.


Mezinárodní prostředí

Studium v mezinárodním prostředí umožňuje studentům navazovat kontakty s lidmi z celého světa. Tato mezikulturní interakce může otevřít nové pohledy na svět a pomoci studentům vybudovat globální síť kontaktů, což je v dnešním  světě nedocenitelné.


Specifické programy a obory

Španělské univerzity často nabízejí unikátní programy a obory, které se mohou lišit od těch dostupných v Česku. To umožňuje studentům získat specializované znalosti a dovednosti v oblastech, které je opravdu zajímají. Například ve Španělsku jsou silné programy jako je architektura, umění, design a gastronomie.


Španělský způsob života

Španělsko je známé pro svou jedinečnou atmosféru, bohatý společenský život a zájem o sport a kulturu. Studium může být skvělou příležitostí, jak zažít tento způsob života. Můžete se účastnit tradičních oslav a festivalů, ochutnávat místní jídla a užívat si slunečného počasí a nádherných pláží.


Finanční dostupnost

Studium ve Španělsku může být finančně výhodné i pro české studenty. Nižší školné na veřejných univerzitách, dostupné cenově přijatelné ubytování a možnost stipendií a finanční pomoci od španělských univerzit snižují celkové náklady na studium. Můžete také pracovat během studia, čímž získáte jedinečné zkušenosti. Tato kombinace faktorů činí studium ve Španělsku finančně dostupným a atraktivním pro všechny.


Přemýšlíte i vy, jestli je studium ve Španělsku tou správnou volbou? Napište nám na naší stránce!

Napište nám

Milí přátelé vzdělávání, zejména toho zahraničního, pokud máte jakékoli otázky, nebo si s námi prostě chcete popovídat, určitě se nám ozvěte. Rádi o vás uslyšíme.


Jsme registrované centrum UCAS

    Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

    Jsme registrované centrum UCAS