Rozhovor: Petr, King’s College London

6. 12. 2021
Rozhovor: Petr, King’s College London

Studium Computer Science v Londýně Petr Philipp, King's College London Představení Ahoj, jmenuji se Petr Philipp, pocházím z Prahy a vystudoval jsem bakalářské studium na King's College London. Co jsi vystudoval za obor a proč sis ho vybral?

Představení

Ahoj, jmenuji se Petr Philipp, pocházím z Prahy a vystudoval jsem bakalářské studium na King’s College London.


Co jsi vystudoval za obor a proč sis ho vybral?

Můj obor je Computer Science with Artificial Intelligence. Vybral jsem si ho, protože mě vždy zajímaly počítače a jsem fascinován AI.


Mezi jakými univerzitami jsi váhal během přihlašování?

Váhal jsem mezi Velkou Británií a Dánskem, ale vybral jsem si Británii, protože jsem se dostal na velice prestižní školu.


Splnila Tvá studia očekávání, která jsi měl?

Myslím, že jsem měl trochu jiná očekávání. Škola byla víc samostudia, než jsem si představoval. Když jsem to ale probíral s kamarády, kteří dělali podobné obory v ČR, byl jsem rád, že jsem byl v Británii, protože jsem se učil věci, které použiji. Zatímco kamarádi v ČR se hodně učili zastaralé technologie.


Byl jsi spokojený s kvalitou výuky?

Celkově ano. Samozřejmě se najdou i nudnější kantoři, kterým učení tolik nejde, protože třeba více pracují v oboru a mají méně zkušeností s prací se studenty. O to zajímavější je ale setkání s nimi.


Rozvíjelo Tě studium i v jiných oblastech, než jen přímo v oborových znalostech?

Určitě mě studium naučilo zatnout zuby a makat, což je velice důležitá vlastnost, pokud chce člověk uspět.


Jak zpětně hodnotíš kolektiv spolužáků?

Spolužáci jsou určitě nejlepší část. Myslím, že se do Londýna vyplatilo jít už jen kvůli lidem, které jsem potkal. Studenti mají vysoké ambice a člověk se tak posouvá dál s nimi. Chodili jsme spolu do knihoven, ale i na party. Vzájemně jsme se podporovali při zkouškovém, kdy chce člověk skočit z věže knihovny ????


Měl jsi pocit, že Ti studium a pobyt na univerzitě pomáhá určovat své priority?

Myslím, že studium určitě hodně pomohlo tvarovat můj obraz o tom, co chci dělat. Začal jsem na neurčitém oboru a během studia jsem se zaměřil na AI.


Líbilo se Tí místo, ve kterém jsi žil?

Ano, Londýn je super a je vždy co dělat, ať už jde o festivaly, comedy cluby nebo bary. Jediný problem je cena a doprava ve špičce.


Dostal jsi se během studia často domů?

Z Londýna jsem létal celkem často. Mimo sezónu jsem často našel zpáteční letenky za 1000 Kč, takže nebyl problém se rozhodnout a letět druhy týden domů.


Kde nyní pracuješ? Jak zásadně myslíš, že Ti Tvé studium pomohlo získat tuto pozici?

Teď pracuji v Avastu v Praze. Univerzita mi určitě pomohla se do firmy dostat. Avast má minimum juniorních pozic a pro mě jednu vytvořili, což si myslím, že nedělají pro každého.


Co bys vzkázal studentům, kteří váhají, zda se do zahraničí přihlásit, nebo ne?

Neváhejte a přihlaste se, posune vas to dál, než cokoliv jiného. Už jen to osamostatnění člověka hodně změní.

Napište nám

Milí přátelé vzdělávání, zejména toho zahraničního, pokud máte jakékoli otázky, nebo si s námi prostě chcete popovídat, určitě se nám ozvěte. Rádi o vás uslyšíme.


Jsme registrované centrum UCAS

    Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

    Jsme registrované centrum UCAS