Poznávejte svět! Rady pro cestování během studia v zahraničí

6. 7. 2024
Poznávejte svět! Rady pro cestování během studia v zahraničí

Studium v zahraničí je skvělou příležitostí k sebezdokonalování, ale i k objevování nových míst. Využijte toho, že jste daleko od domova i k tomu, abyste poznali nové kraje, ke kterým byste se normálně jen tak nedostali.


Jak si plánovat cestování a výlety

Rady pro cestování během studia musí začít pořádným plánem. Plánování totiž vyžaduje pečlivou organizaci. Začněte tím, že si vytvoříte seznam míst, která byste chtěli navštívit, a stanovte si priority. Zohledněte své studijní povinnosti a naplánujte výlety tak, aby vám nepřekážely ve školních aktivitách.

Využijte kalendář nebo plánovací aplikaci, abyste měli přehled o termínech zkoušek, přednášek a volných víkendů. Plánujte cesty předem, abyste mohli využít levnějších cen za dopravu a ubytování. Nezapomeňte také na flexibilitu, někdy se totiž mohou objevit nečekané příležitosti, které vám způsobí změny v plánech.


Tipy na levné cestování

Levné cestování je klíčem k tomu, abyste mohli během studia v zahraničí navštívit co nejvíce míst. Využijte srovnávače cen letenek a jízdenek, jako jsou Skyscanner nebo Omio, které vám pomohou najít nejlepší nabídky. Zvažte cestování mimo hlavní sezónu a pokud je to možné, využívejte místní dopravu, jako jsou autobusy a vlaky, které bývají levnější než lety.

Dalším důležitým aspektem na cestách je cena ubytování. Hledejte různé možnosti na platformách jako Airbnb nebo zkuste něco nového jako například CouchSurfing. Nezapomeňte také na možnost sdílení nákladů s přáteli, pokud cestujete ve skupině.


Nezapomínejte na bezpečnost

Bezpečnost je při cestování zásadní, zvláště pokud jste v cizí zemi. Před cestou si zjistěte co nejvíce informací o cílové destinaci, včetně aktuálních bezpečnostních upozornění. Mějte kopie svých důležitých dokumentů, jako jsou pas, vízum a pojištění, a uložte je na bezpečné místo. Informujte své blízké o svých cestovních plánech a udržujte s nimi pravidelný kontakt. Vyhýbejte se rizikovým oblastem a dodržujte místní zákony a zvyklosti. V případě nouze mějte vždy po ruce kontaktní čísla na místní ambasádu nebo konzulát.


Jak využít studentské slevy a výhody

Během cestování v zahraničí můžete využít řadu studentských slev a výhod, které vám pomohou ušetřit peníze. Pořiďte si mezinárodní studentský průkaz ISIC, který vám poskytne slevy na dopravu, ubytování, vstupné do muzeí a památek, a mnoho dalších. Využívejte také slevy nabízené přímo univerzitami nebo studentskými organizacemi. Některé dopravní společnosti nabízejí speciální tarify pro studenty, proto se vždy informujte o možnostech slev při nákupu jízdenek nebo letenek. Slevové karty a aplikace vám mohou pomoci objevit další výhody a ušetřit na cestování.


Máte nějaké další rady na cestování během studia? Napište nám na naší stránce!

Napište nám

Milí přátelé vzdělávání, zejména toho zahraničního, pokud máte jakékoli otázky, nebo si s námi prostě chcete popovídat, určitě se nám ozvěte. Rádi o vás uslyšíme.


Jsme registrované centrum UCAS

    Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

    Jsme registrované centrum UCAS