Nová podoba TOEFL zkoušek

30. 4. 2023
Nová podoba TOEFL zkoušek

Testy TOEFL patří k jedněm z nejoblíbenějších, co se týče určování jazykových schopností. Čekají je však změny, na které je potřeba se náležitě připravit.


Co to je TOEFL?

TOEFL, neboli Test of English as a Foreign Language, je standardizovaný test určený k hodnocení schopností studentů a profesionálů v používání angličtiny v akademických a profesionálních kontextech. Test samotný obsahuje několik částí, které měří schopnosti poslechu, čtení, psaní a mluvení v angličtině.


Jaké změny nás čekají?

Od 26. července 2023 bude podoba testů TOEFL lehce pozměněná. Hlavní výhodou je nová časová náročnost zkoušky. Kompletně celý test vám zabere přibližně jen dvě hodiny. Žádné jiné zkoušky nestihnete takto rychle.

Sekce readingu obsahuje nově pouze dvě pasáže, ke každé je následně položeno deset otázek. Celkově vám vyplnění readingu zabere kolem 35 minut. Listening je trochu rozsáhlejší, obsahuje 28 otázek, ale časově vyjde podobně s readingem. Speaking je nejrychlejší součástí zkoušky. Stačí vám na něj pouhá čtvrthodina. Pozměněna je i sekce writingu, kde “Writing for an Academic Discussion” nahradí původní independent Writing task. Součástí bude i nastínění a podpoření vašeho názoru argumenty v online diskuzi.


Příprava na zkoušky

Jestliže se chcete připravit i na nový formát zkoušek, většinu studijních materiálů již organizace aktualizovaly. Otázky v testu TOEFL iBT jsou stejné, s výjimkou writingu. Můžete se tedy bez problémů připravovat i ze starších zdrojů.


Máte nějaké dotazy na podobu nových zkoušek TOEFL? Napište nám na naší stránce!

Napište nám

Milí přátelé vzdělávání, zejména toho zahraničního, pokud máte jakékoli otázky, nebo si s námi prostě chcete popovídat, určitě se nám ozvěte. Rádi o vás uslyšíme.


Jsme registrované centrum UCAS

    Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

    Jsme registrované centrum UCAS