Kde sídlí vůbec nejstarší univerzita? Díl II

25. 11. 2023
Kde sídlí vůbec nejstarší univerzita? Díl II

Pokud vyhlížíte tradice a historii, přinášíme vám seznam těch vůbec nejstarších univerzit na celém světě, na kterých vyrostla řada budoucích významných jmen světových dějin.


University of Padua

Šestá nejstarší univerzita na světě se nachází v Itálii. Počátky University of Padua se datují do roku 1222. Škola je jednou z nejstarších univerzit v Itálii a hrdě nese titul „Alma Mater“ mnoha významných osobností, včetně Galilea Galileiho. Studenti zde mohou prozkoumat bohatství vědeckých tradic, které tvoří základ moderního vědeckého bádání. Padova se v dnešní době prezentuje jako inovativní výzkumné centrum s důrazem na moderní technologie a globální výzvy.


University of Naples Federico II

University of Naples Federico II začala své působení již v roce 1224 a patří k nejstarším univerzitám v Evropě. Je známá svým multidisciplinárním přístupem a výzkumným zaměřením, což nabízí studentům možnost se věnovat širokému spektru oborů. Moderní kampus a mezinárodní atmosféra přitahují spoustu žáků z celého světa.


University of Toulouse

Francouzská University of Toulouse rozepsala svou tradici již roku 1229 a pokládá se za jednu z nejstarších univerzit ve Francii, ale i v celé Evropě. Studenti zde mohou zažít atmosféru historických budov a současně se zapojit do inovativního výzkumu. Toulouse se v současné době zaměřuje na propojení tradičních hodnot s moderním přístupem ke vzdělávání a výzkumu.


University of Siena

University of Siena pochází také ze 13 století, založená byla v roce 1240. Nachází se v malebném italském městě a nabízí studentům možnost studovat v historickém prostředí, které inspirovalo mnoho umělců a intelektuálů. Univerzita je známá pro své humanitní a společenskovědní programy, které spojují tradici s moderními výzvami.


University of Valladolid

University of Valladolid datuje své počátky již do roku 1241 a je jednou z nejstarších univerzit ve Španělsku. Kampus kombinuje historickou atmosféru s moderním vybavením a poskytuje studentům příležitost pro hluboké studium v oblasti humanitních a přírodních věd. Valladolid je dnes město známé svou mezinárodní spoluprací a výzkumnými organizacemi.


Láká vás nějaká nejstarší univerzita pro vaše budoucí studia? Napište nám na naší stránce!

Napište nám

Milí přátelé vzdělávání, zejména toho zahraničního, pokud máte jakékoli otázky, nebo si s námi prostě chcete popovídat, určitě se nám ozvěte. Rádi o vás uslyšíme.


Jsme registrované centrum UCAS

    Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

    Jsme registrované centrum UCAS