Která irská univerzita je nejlepší?

29. 1. 2023
Která irská univerzita je nejlepší?

Irsko je sídlem hned pěti univerzit, které se podle žebříčku QS World University Rankings 2023 nacházejí v top 500 všech světových institucí. Jestliže vás smaragdový ostrov láká jako vaše budoucí destinace pro studium, nabízíme vám výběr těch nejlepších škol Irska.


Trinity College Dublin

Dublinská TCD byla založena již roku 1592 a vychovala nespočet věhlasných jmen, mezi kterými můžeme zmínit Oscara Wilda nebo Samuela Becketta. Tato irská univerzita je domovem studentů z více než 120 zemí světa.

Trinity College nabízí osobního tutora pro všechny studenty, dostanete tedy na pomoc nějakého člena fakulty, který vám pomůže s akademickými, osobními a profesionálními záležitostmi.

Škola poskytuje vzdělání v mnoha oborech, můžete si vybrat z umění, společenských věd, matematiky, strojírenství, práva, psychologie či lékařství.


University College Dublin

Irská univerzita UCD se pravidelně nachází na těch nejvyšších pozicích v žebříčcích vysokých škol. V pořadí univerzit podle žebříčku QS je University College Dublin dokonce nejlepší v celé zemi co se týče zaměstnatelnosti absolventů.

Můžete zde studovat práva, zemědělství, architekturu, umění, strojírenství a spoustu dalších programů.


National University of Ireland Galway

Ve městě Galway můžete najít třetí největší univerzitu, kterou smaragdový ostrov nabízí. Galway leží na západním pobřeží a často se považuje za nejvýznamnější centrum kultury. Při období semestru tvoří studenti asi 20 % populace města.

Součástí NUI je i přední centrum datové analýzy, Insight Center for Data Analytics. Studenty lékařských oborů potěší Health Promotion Research Center, které uznává Světová zdravotnická organizace a CURAM.

Studovat zde můžete literaturu, jazyky, umění, lékařské obory, podnikání, právo i strojírenství.


University College Cork

Irská univerzita UCC se nachází v Corku, druhém největším městě v zemi. Na škole se můžete účastnit i spousty mezinárodně uznávaných akademických programů a kurzů. Učitelé vás připraví na práci v oblasti akademické vědy, komercializace a na spolupráci s průmyslem.

Studovat můžete na fakultách umění, keltských studií a společenských věd, obchodu a práva, medicíny a zdraví, vědy, inženýrství a potravinářství.


University of Limerick

Jedním z lákadel UL je knihovna Glucksman, která je díky své digitalizaci jednou z nejpokročilejších knihoven na světě. Celá škola se soustředí na aktuálnost vyučovaných informací a snaží se řešit především problémy sociálně-ekonomického rozvoje Irska. V rámci bakalářského programu každý rok alespoň dva tisíce studentů absolvuje šesti až osmiměsíční stáž, kde načerpjí potřebné zkušenosti do profesního života.

Studovat zde můžete přírodní vědy a strojírenství, podnikání, psychologii, medicínu, umění či humanitní vědy.


Máte nějaké dotazy ohledně studia v Irsku? Napište nám na naší stránce!

Napište nám

Milí přátelé vzdělávání, zejména toho zahraničního, pokud máte jakékoli otázky, nebo si s námi prostě chcete popovídat, určitě se nám ozvěte. Rádi o vás uslyšíme.


Jsme registrované centrum UCAS

    Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

    Jsme registrované centrum UCAS