Nejlepší druhy ubytování pro studenty v zahraničí

7. 5. 2023
Nejlepší druhy ubytování pro studenty v zahraničí

Ubytování bude hrát jednu z nejdůležitějších rolí při vašem studiu. Kreativní prostor podporuje dobré myšlení. Je důležité zvážit všechny faktory, jako je cena, poloha, dostupnost kampusu a další, aby si student vybral správný typ ubytování pro sebe, ale i s kamarády.


Kolej

Většina vysokých škol má koleje nebo internáty pro studenty, což může být jedna z nejjednodušších a nejpohodlnějších možností. Koleje nabízejí obvykle jednolůžkové nebo dvoulůžkové pokoje s vlastní koupelnou nebo sdílenou koupelnou pro vás i další studenty. Mnoho kolejí nabízí také stravování, pračky, společné kuchyně a další vybavení. Kolej může být dobrá volba pro studenty, kteří hledají jednoduché a bezstarostné ubytování v blízkosti kampusu, spravují je většinou samotné vysoké školy.


Pronájem bytu

Jestliže hledáte větší soukromí, studenti také mohou v blízkosti kampusu najít byt k pronájmu. Tento typ ubytování může být dobrý pro ty, kteří chtějí zažít více nezávislosti. Spousta zařizování bude jen na vás, což může posloužit jako skvělá příprava do budoucího života. Pronajímání bytu může však být dražší a vyžaduje větší námahu při hledání a vybavování bytu. Jestli ale budete mít zájem, rozhodně stojí za pokus!


Hostitelské rodiny

Některé vysoké školy mohou nabízet možnost ubytování u místních hostitelských rodin. Tento typ ubytování může být dobrý pro ty, kteří chtějí zlepšit své jazykové dovednosti a poznat místní kulturu. Hostitelské rodiny mohou poskytnout také další výhody, jako jsou tipy na zajímavá místa v okolí a místní zvyklosti. Vždy ale záleží na studentovi, zda se mu bude líbit žít s jinou rodinou.


Soukromé studentské rezidence jako luxusnější ubytování

V některých zemích jsou k dispozici soukromé studentské rezidence. Tyto rezidence mohou nabízet podobné vybavení jako kolej, ale obvykle jsou dražší. Tento typ ubytování může být dobrý pro ty, kteří chtějí soukromí, ale zároveň žít s dalšími studenty ze všech zemí světa. Rezidence mohou mít také další výhody, jako jsou bezpečnostní služby, fitness centra nebo společné prostory pro studium a setkávání s dalšími studenty.


Máte nějaké dotazy ohledně ubytování v cizích zemích? Napište nám na naší stránce!

Napište nám

Milí přátelé vzdělávání, zejména toho zahraničního, pokud máte jakékoli otázky, nebo si s námi prostě chcete popovídat, určitě se nám ozvěte. Rádi o vás uslyšíme.


Jsme registrované centrum UCAS

    Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

    Jsme registrované centrum UCAS