Která německá univerzita je vůbec nejlepší?

19. 2. 2023
Která německá univerzita je vůbec nejlepší?

Rozhodujete se, do které země byste nejraději vyrazili na studia? Možná je pro vás nějaká německá univerzita tou správnou volbou. Jen kousek za hranicemi sídlí velká spousta špičkových škol, které se pravidelně umisťují na těch nejvyšších příčkách žebříčků vysokých škol. Stačí si jen vybrat!


Technische Universität München

TUM je německá univerzita se sídlem v Mnichově, pravidelně se umisťuje na těch nejvyšších příčkách v žebříčcích nejlepších škol světa. Jednou z hlavních výhod je silná provázanost s výzkumnými a technickými ústavy.

Na univerzitě studuje přibližně 40 000 studentů, z nichž čtvrtina je ze zahraničí. Můžete si vybrat ze široké škály studijních oborů, mezi které patří strojírenství, letecké inženýrství, biologie, chemie, kartografie, podnikání, medicína atd.


Ludwig-Maximilians-Universität München

Druhou věhlasnou školou v Mnichově je LMU, jedna z nejlepších vědeckých institucí v celé Evropě. Univerzita za svého působení, již od roku 1472, vychovala několik generací světově uznávaných vědců.

Z 51 000 studentů je přibližně 8 000 z jiné země. Studovat zde můžete přírodní vědy, matematiku, společenské vědy, ekologii či geologii.


Universität Heidelberg

Na univerzitě najdeme dvanáct fakult, z nichž se dvě soustředí na medicínu – jedna v samotném Heidelbergu a druhá v Mannheimu. Široký výběr všemožných studijních oborů dělá z HU jednu z nejzajímavějších institucí v celém Německu. Vybírat můžete z umění, matematiky, přírodních věd, lékařských oborů, práva, podnikání, počítačových věd a spousty dalších.


Freie Universität Berlin

Jestli hledáte úzkou provázanost s výzkumnými centry, FUB je pro vás tou pravou volbou. Tato německá univerzita v hlavním městě Berlínu je jedním z vědeckých center celé země. Při studiu získáte nejen spoustu vědomostí, ale i řadu zajímavých kontaktů.

Studovat zde můžete společenské a přírodní vědy, matematiku, umění nebo obchodní vztahy mezi Čínou a Evropou.


Humboldt-Universität zu Berlin

Původně pruská univerzita Wilhelma von Humboldta funguje již od roku 1810. Jejím původním účelem bylo propojení studia s vědou, což se zachovalo až do dnešních dní.

Můžete si vybrat ze zaměření na design, podnikání, společenské vědy, historii nebo management nerostných surovin.


RWTH Aachen University

Další zajímavou variantou pro studium je německá univerzita RWTH v městě Cáchy. Studijní nabídky pokrývají širokou škálu oborů od managementu strojírenství, přes fyziku a moderní technologie, až po zpracování dat a podnikání.


Nevíte, která německá univerzita je pro vás ta pravá? Napište nám na naší stránce!

Napište nám

Milí přátelé vzdělávání, zejména toho zahraničního, pokud máte jakékoli otázky, nebo si s námi prostě chcete popovídat, určitě se nám ozvěte. Rádi o vás uslyšíme.


Jsme registrované centrum UCAS

    Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

    Jsme registrované centrum UCAS