Historie a tradice. Nejstarší univerzity na světě, díl I

18. 11. 2023
Historie a tradice. Nejstarší univerzity na světě, díl I

Jestli hledáte dlouho osvědčenou tradici, přinášíme vám seznam těch vůbec nejstarších univerzit na celém světě, na kterých vyrostla řada budoucích významných jmen světových dějin.


University of Bologna

University of Bologna založená v roce 1088 nese titul nejstarší univerzity na světě. Zároveň se pyšní tím, že byla první institucí, která udělovala akademické hodnosti. Studenti se tu mohou ponořit do bohatého dědictví právního vzdělání, které z Bologny udělalo kolébku evropského právního systému. Dnes je vysoká škola známá svou kosmopolitní atmosférou a širokou nabídkou mezinárodně uznávaných programů.


University of Paris

Ve 12. století vznikla francouzská University of Paris. Dokázala vychovat mnoho významných osobností, které formovaly evropskou kulturu a myšlení. Studenti zde mohou prozkoumávat historické chodby Sorbonny, kde diskutovali filozofové jako Descartes či filozofky jako Simone de Beauvoir. Univerzita dnes představuje spojení mezi tradicí a moderním vzděláváním, což ji činí atraktivní volbou pro studenty z celého světa.


University of Oxford

Tradice Oxfordu sahá až do 12. století. Škola je domovem nejen několika britských premiérů, ale také mnoha nositelů Nobelových cen. Jeho historické koleje nabízejí studentům jedinečný zážitek a společenství intelektuálních jednotlivců, kteří se podíleli na formování světové historie. Zároveň Oxford poskytuje prostor pro moderní vědecký výzkum, umožňuje studentům zapojit se do globálních výzev a být součástí inspirativního vzdělávacího prostředí.


University of Cambridge

Společně s Oxfordem většinou soupeří další známá vysoká škola na Britských ostrovech, a to Cambridge, jejíž historie se začíná psát v roce 1209. Vyniká nejen svými dějinami, ale i úspěchy v oblasti vědy a výzkumu. Studenti mohou navštěvovat přednášky v budovách, kde pracovali významní vědci, jakým byl i Isaac Newton. Univerzita aktivně podporuje studentský výzkum a inovace, což vám umožňuje být součástí předního proudu vědeckého poznání.


University of Salamanca

University of Salamanca založená v roce 1218 se může pochlubit tím, že je první španělskou univerzitou a jednou z nejstarších v Evropě. Historický kampus, který je součástí světového dědictví UNESCO, nabízí studentům nejen vzdělání, ale i jedinečný kulturní zážitek. V současné době se Salamanca pyšní mezinárodním prostředím, což dává studentům možnost interagovat s různými kulturami a otevřít se globálním výzvám v oblasti vzdělání.


Je vašim snem nastoupit na ty nejstarší univerzity na světě? Napište nám na naší stránce!

Napište nám

Milí přátelé vzdělávání, zejména toho zahraničního, pokud máte jakékoli otázky, nebo si s námi prostě chcete popovídat, určitě se nám ozvěte. Rádi o vás uslyšíme.


Jsme registrované centrum UCAS

    Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

    Jsme registrované centrum UCAS