Která univerzita ve Francii je ta nejlepší ?

26. 3. 2023
Která univerzita ve Francii je ta nejlepší ?

Jestli uvažujete o studiu v zahraničí, univerzita ve Francii může pro vás být tou správnou volbou. Na západ najdeme nespočet věhlasných institucí, jejichž kvalitu dokazuje řada úspěšných absolventů. Našli bychom zde i mnoho vědců oceněných prestižní Nobelovou cenou. Chcete se k nim přidat?


Sorbonne University

Sorbonna je bezpochyby snad ta nejznámější univerzita ve Francii. Původně ji v roce 1253 založili jako kolej, ale později se vyvinula v intelektuální centrum filozofů, teologů a humanistů. Dnes školu tvoří několik významných vzdělávacích institucí s rozsáhlou sítí mezinárodních spojení.

Univerzita se zaměřuje na humanitní vědy, ale nabízí také vynikající vzdělání v oblastech jako jsou matematika, fyzika, chemie, biologie, medicína, právo, ekonomie a management. Sorbonna je známá pro své vynikající výzkumné pracoviště, kde se vědci zabývají řadou projektů v oblastech klimatických změn, umělé inteligence, matematiky, biologie, zdraví a mnoha dalšího.


Ecole Normale Supérieure de Lyon

Ecole Normale Supérieure de Lyon je jedna z nejvěhlasnějších vysokých škol. Zaměřuje se především na vědu a technologie. Byla založena již v roce 1880. Roku 2010 se začlenila do prestižní skupiny vysokých škol nazvané „Université de Lyon“. Ecole Normale Supérieure obsahuje celkem tři kampusy, další dva najdeme v Paříži a Cachanu.

Institut ENS Lyon se proslavil svým vynikajícím výzkumem v oblasti matematiky, fyziky, chemie, biologie, informatiky a mnoha dalších. Mezi významné absolventy, které tato univerzita ve Francii vyprodukovala, patří několik nositelů Nobelovy ceny. Můžeme uvést například Gérarda Debreu (ekonomie, 1983), Clauda Cohen-Tannoudjiho (fyzika, 1997)  a Alberta Ferta (fyzika, 2007).


Université Pierre et Marie Curie

UPMC je velmi známá univerzita ve Francii, nachází se přímo v hlavním městě Paříži. Pojmenovaná byla po slavných francouzských vědcích Pierrovi a Marie Curieových. Škola má vynikající akademické výzkumné centrum, zejména v oblasti vědy a technologie. Na UPMC chodí přes 30 tisíc studentů, jedná se tak o jednu z největších univerzit v zemi.

Mezi její významné absolventy patří mnoho světoznámých vědců, inženýrů a lékařů. Univerzita pořádá spousty kulturních akcí a vědeckých konferencí. Úzce spolupracuje i s dalšími institucemi, aby vytvořila nové nadějné projekty. Stále si však zachovává silné vazby s tradičními institucemi a nadále se zaměřuje na akademickou excelenci a inovativní výzkum.


Nejste si jistí, která univerzita ve Francii bude pro vás ta pravá? Napište nám na naší stránce!

Napište nám

Milí přátelé vzdělávání, zejména toho zahraničního, pokud máte jakékoli otázky, nebo si s námi prostě chcete popovídat, určitě se nám ozvěte. Rádi o vás uslyšíme.


Jsme registrované centrum UCAS

    Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

    Jsme registrované centrum UCAS