Kam po střední? Pomoct vám může Letní akademie Discover

25. 5. 2024
Kam po střední? Pomoct vám může Letní akademie Discover

V dnešní dynamické době, kterou kupředu táhnou moderní technologie, lze snadno říci, že budoucí povolání současných středoškoláků v tuto chvíli možná ještě ani neexistuje. Už nyní se jim ale nabízí stovky různých oborů, povolání, škol a jiných příležitostí, za kterými se po střední mohou vydat. Co kdyby je přitom lákala nějaká z univerzit v zahraničí?


Co je Letní akademie Discover?

Letní akademie Discover propojuje středoškoláky s mladými lektory a profesionály, kteří jim předávají nejen své znalosti a dovednosti, ale i životní zkušenosti. Na Discoveru učí lektoři, kteří vystudovali zahraniční školy jako Oxford, UCL nebo Yale, a chtějí dále se studenty sdílet, že vzdělání může být i jiné a mnohem zajímavější než běžně ve škole.

Studenti mají možnost si v rámci pěti týdenních letních turnusů v Česku a na Slovensku vyzkoušet kurzy napříč téměř sedmdesáti obory. Kurzy jsou vedeny interaktivně a zážitkovou formou skrze experimenty, diskuze, simulace nebo praktické aktivity.

Kromě toho se studenti na akademii seznámí s další mladými aktivními lidmi, se kterými se mohou navzájem motivovat. Vedle kurzů čeká středoškoláky i spousta her, sportovních aktivit, výletů nebo třeba příležitost vyzkoušet vedení vlastního workshopu. Letní akademie Discover je vhodná pro všechny středoškoláky, kteří přemýšlí, kam po střední, a kteří si chtějí rozšířit obzory netradiční a poutavou cestou.


Termíny turnusů

Přihlášky se mohou podávat až do 15. června na celkem pět týdenních turnusů:

 • Turistický ráj (SK), 21. 7. – 27. 7. 2024
 • Svatý Jan pod Skalou (CZ), 4. 8. – 11. 8. 2024
 • PT Javorina (SK), 11. 8. –18. 8. 2024
 • Jan pod Skalou (CZ), 11. 8. – 18. 8. 2024
 • Hostačov (CZ), 18. 8. – 25. 8. 2024


Lektoři Letní akademie Discover

Kromě toho, že jsou všichni lektoři dobrovolníci, jsou to také inspirativní mladí lidé, kteří studují či studovali na prestižních světových univerzitách, nebo jsou to zkušení mladí profesionálové ze svých oborů. Pojďme si některé ze současných či bývalých lektorů krátce představit:

 • Dominika Ďurovčíková, doktorandka ve skupině Cosmic Dawn na Kavliho institutu pro astrofyziku a kosmický výzkum MIT.
 • Stanislav Fořt, vědec a vývojář, PhD Umělá inteligence a machine learning na Stanford university, výzkumný pracovník Google Deepmind a osobnost Forbes 30pod30 v roce 2022.
 • Markéta Šetinová, zakladatelka a psycholožka v Institutu Moderní láska, vystudovaná socioložka na Oxford University a doktorandka na Univerzitě Karlově, vědkyně v Národním institutu duševního zdraví.
 • Adam Zábranský, vystudovaný právník a politik, který již desátým rokem působí v zastupitelstvu hlavního města Prahy a z toho pět let ve funkci pražského radního.

Informace o projektu

Letní akademie Discover je nezisková organizace s dobrovolnými organizátory, lektory, studenty a absolventy (nejen) z renomovaných univerzit jako jsou Oxford, Cambridge, Harvard nebo Yale. Komunita zahrnuje také zaměstnance z NATO, OECD, Google a dalších prestižních institucí.

Napište nám

Milí přátelé vzdělávání, zejména toho zahraničního, pokud máte jakékoli otázky, nebo si s námi prostě chcete popovídat, určitě se nám ozvěte. Rádi o vás uslyšíme.


Jsme registrované centrum UCAS

  Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

  Jsme registrované centrum UCAS