Jak využít příležitostí k cestování během studia

26. 2. 2023
Jak využít příležitostí k cestování během studia

Studium v zahraničí je pro mnoho studentů jednou z největších příležitostí, jak si rozšířit své obzory a objevovat nové kultury. Mnoho lidí si přeje využít této příležitosti k cestování a poznávání nových zemí, ale přesně neví, jak na to. Proto jsme se rozhodli sepsat pár rad a tipů, jak využít nabídnuté příležitosti co nejlépe.


Plánujte své cesty dopředu

Plánování je klíčem k úspěchu, což to platí i pro cestování. Pokud máte zájem poznávat nová místa během studia v zahraničí, začněte plánovat své výlety co nejdříve. Naučte se, jak najít levné spoje a ubytování, jak se připravit na cestování do nových zemí a jak si naplánovat itinerář tak, abyste mohli vidět co nejvíce zajímavostí za co nejmenší čas.


Hledejte levné cestování

Doprava může být nákladná, ale existuje mnoho způsobů, jak ušetřit peníze, a i přesto si užít cestování. Jedním z nejlepších způsobů je hledání nabídek na lety a ubytování. Existuje mnoho způsobů, které vám umožní najít ty nejlepší nabídky. Mnoho agentur nabízí slevy pro studenty, takže nezapomeňte zkontrolovat, jestli náhodou nemáte nárok na nějaké zvýhodnění.

Pro jednoduchou přehlednost můžete využívat spousty webových stránek. Levné letenky najdete na SkyscanneruMomonduGoogle Flights či Kiwi.com. Ubytování si zase zařídíte na BookinguAirbnb nebo Expedii.


Hledejte místní zdroje informací

Spousta zemí ukrývá mnoho zajímavostí, které nejsou běžně známy, a proto je důležité si obstarat místní zdroje informací. Zkuste najít lokální průvodce nebo turistické informační centrum, kteří vám mohou nabídnout cenné informace o tamních zajímavostech, akcích a aktivitách.


Zkuste se zapojit do komunity

Zapojení do lokální komunity může být nejen zábavné, ale také vám umožní lépe poznat místní kulturu a zvyky. Zkuste najít nějaké kluby a organizace, které mají podobné zájmy jako vy, a připojte se k nim.

To vám zároveň může pomoci vytvořit si zbrusu nové kontakty a navázat zajímavá přátelství. Během cestování a účasti na různých akademických a kulturních programech si studenti mohou vytvořit silné mezilidské vztahy a navázat vztahy s lidmi z různých zemí. Tyto mezinárodní sítě mohou mít pro studenty dlouhodobé přínosy, nejen v akademické sféře, ale také v oblasti kariéry a budoucího rozvoje.


Máte nějaké vlastní rady, které v článku nebyly zmíněny? Napište nám na naší stránce!

Napište nám

Milí přátelé vzdělávání, zejména toho zahraničního, pokud máte jakékoli otázky, nebo si s námi prostě chcete popovídat, určitě se nám ozvěte. Rádi o vás uslyšíme.


Jsme registrované centrum UCAS

    Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

    Jsme registrované centrum UCAS