Jak si mezinárodní studenti najdou své místo?

23. 7. 2023
Jak si mezinárodní studenti najdou své místo?

Jedním z klíčových aspektů studia v zahraničí je získávání kontaktů a navazování přátelství. Přizpůsobení se novému prostředí a nalezení svého místa může být pro mezinárodní studenty zásadní pro dosažení osobního i akademického úspěchu. Proto jsme se rozhodli sepsat pár rad, jak si můžete najít komunitu, která vám bude oporou během celé délky studia.


Využijte univerzitní zdroje

Jestli hledáte kamarády, začněte hledat na vaší univerzitě, kterou mezinárodní studenti navštěvují na denní bázi. Využijte studentských organizací, klubů a spolků, které jsou zaměřené právě na nováčky z jiných zemí. Tyto skupiny poskytují skvělou příležitost setkat se s ostatními studenty, kteří sdílejí podobné zájmy a zkušenosti. Můžete se připojit k jazykovým skupinám, které vám umožní zdokonalit lingvistické dovednosti a navázat nová přátelství. Spolu s dalšími studenty budete procházet podobným procesem adaptace a společně můžete objevovat nové kulturní a akademické možnosti.


Zapojte se do místního života a kultury

Ať už cestujete kamkoliv, vždy se zkuste zapojit do místního kulturního života. Navštěvujte události, festivaly a kulturní akce, které jsou přístupné mezinárodním studentům. Kromě toho se můžete přihlásit do sportovních klubů nebo zájmových skupin zaměřených na aktivity, které vás baví. Aktivní účast na podobných akcích vám pomůže lépe poznat místní kulturu, navázat nová přátelství s místními a rozšířit svůj kulturní obzor.


Hledejte oporu u starších mezinárodních studentů

Dalším významným zdrojem podpory jsou starší mezinárodní studenti, kteří již mají zkušenosti se studiem v zahraničí. Mohou vám poskytnout užitečné rady a sdílet své zkušenosti. Zkuste se připojit ke studentským mentorovacím programům, které jsou často nabízeny samotnou univerzitou, nebo se obraťte na univerzitní sekretariát a požádejte o kontakt na starší studenty, kteří jsou ochotni nováčkům pomoci. Můžete se také připojit k online fórům nebo sociálním skupinám určeným pro mezinárodní studenty. Podobné projekty poskytují prostor pro sdílení informací a vzájemnou podporu.


Vytvářejte přátelství a propojení ve vaší kolejí nebo studentském bydlení

Pokud žijete na kolejích nebo v studentském bydlení, máte výbornou příležitost seznámit se s dalšími mezinárodními studenty. Navštěvujte společné prostory nebo kuchyňky, kde můžete potkat ostatní studenty a navázat nová přátelství. Organizujte společné aktivity, jako jsou večeře, filmové večery nebo studijní skupiny, které vám umožní blíže se poznat a podpořit se navzájem během studia.


Jste mezinárodní studenti a stále si nevíte rady? Napište nám na naší stránce!

Napište nám

Milí přátelé vzdělávání, zejména toho zahraničního, pokud máte jakékoli otázky, nebo si s námi prostě chcete popovídat, určitě se nám ozvěte. Rádi o vás uslyšíme.


Jsme registrované centrum UCAS

    Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

    Jsme registrované centrum UCAS