Návrat domů po čase stráveném v zahraničí

22. 6. 2024
Návrat domů po čase stráveném v zahraničí

Návrat domů po delším studijním pobytu v zahraničí může být stejně náročný jako samotný odjezd. Proto je důležité se na tyto klíčové momenty řádně připravit.


Návrat domů jako reverzní kulturní šok

Reverzní kulturní šok je běžný jev, kdy vás návrat domů rozhodí podobně jako cesta do zahraničí. Přestože se vracíte do známého prostředí, mohou se věci zdát jiné a neznámé. Je důležité si uvědomit, že tento pocit je normální. Připravte se na to, že budete potřebovat čas adaptaci i doma. Sdílení svých zkušeností s rodinou a přáteli může pomoci zmírnit tento šok. Buďte trpěliví a otevření, a postupně si zvykejte na návrat k běžnému životu.


Přenos získaných znalostí a dovedností do domácího prostředí

Jedním z hlavních přínosů studia v zahraničí je získání nových znalostí a dovedností. Návrat domů je příležitostí, jak tyto znalosti využít ve svém domácím prostředí. Přemýšlejte o tom, jak můžete aplikovat to, co jste se naučili, ve své kariéře nebo osobním životě. Může jít o nové metody učení, pracovní postupy nebo kulturní porozumění. Sdílení svých zkušeností s kolegy nebo komunitou může být také cenným přínosem pro ostatní.


Jak si udržet mezinárodní kontakty a přátelství

Během studia v zahraničí jste pravděpodobně navázali mnoho nových přátelství a kontaktů. Udržení těchto vztahů může být přínosné jak osobně, tak profesionálně. Využívejte sociální sítě, e-mail nebo videohovory k pravidelnému kontaktu. Zvažte také možnost účastnit se mezinárodních konferencí nebo setkání, kde se můžete znovu potkat. Tyto vztahy mohou otevřít dveře k novým příležitostem a pomoci udržet si globální perspektivu.


Plánování kariéry po návratu domů

Návrat domů představuje ideální čas na přemýšlení o své kariéře. Využijte získané zkušenosti k tomu, abyste si vytvořili jasný plán, jak postupovat dál. Aktualizujte svůj životopis a zdůrazněte mezinárodní zkušenosti, které jste získali. Hledejte pracovní příležitosti, které odpovídají vašim novým dovednostem a zájmům. Můžete také zvážit další vzdělávání nebo kurzy, které vám pomohou lépe se uplatnit na trhu práce.


Myslíte si, že pro vás bude návrat domů velký šok? Napište nám na naší stránce!

Napište nám

Milí přátelé vzdělávání, zejména toho zahraničního, pokud máte jakékoli otázky, nebo si s námi prostě chcete popovídat, určitě se nám ozvěte. Rádi o vás uslyšíme.


Jsme registrované centrum UCAS

    Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

    Jsme registrované centrum UCAS