Letní příprava na studium v zahraničí

28. 5. 2023
Letní příprava na studium v zahraničí

Studium na zahraniční vysoké škole je vzrušující výzva, která otevírá dveře do nového akademického prostředí a kulturního bohatství. Příprava na tuto cestu během letního období je klíčová pro úspěch a získání výhody, umožní vám dosáhnout vysněných akademických cílů a získat mezinárodní perspektivu. Proto se spolu podíváme na konkrétní způsoby, jak efektivně využít letní období k přípravě na tento veledůležitý akademický krok.


Nejdůležitější je jazyková příprava

Snad nejdůležitější složkou každodenního života v zahraničí je jazyková příprava, která je naprosto klíčová pro úspěch. Zvýšení lingvistické úrovně můžete dosáhnout pomocí různých metod. Zvažte přihlášení na intenzivní jazykový kurz nebo studium jazyka v zemi, do které se chystáte. Můžete také poslouchat audiomateriály ve vašem cílovém jazyce, sledovat filmy nebo seriály v originálním znění a aktivně se zapojovat do konverzací s rodilými mluvčími, klidně i přes sociální sítě.


Přečtěte si doporučenou literaturu

Příprava na mnoho vysokých škol zahrnuje seznam doporučené literatury pro jednotlivé předměty a kurzy. Zkuste se seznámit s těmito materiály předem, abyste získali představu o obsahu vašeho budoucího studia. Přečtení těch nejdůležitějších knih nebo studijních materiálů vám umožní předem pochopit koncepty, seskupit myšlenky a získat lepší přehled o daném oboru.


Seznamte se s kulturou a zvyky

Porozumění kultury a zvyků země, ve které budete studovat, je klíčové k tomu, abyste se lépe začlenili a budovali vztahy s místními lidmi. Sledujte dokumenty, poslouchejte podcasty nebo vyhledávejte informace online. Ať už o historii, tradicích, stravovacích návycích, festivalech a významech různých obyčejů, vždy se dostanete hlouběji do dané kultury. Tyto zkušenosti vám do zajisté dají větší přehled v prostředí, ve kterém budete studovat, navíc se budete cítit mnohem komfortněji, i když budete dále od domova.


Sledujte online kurzy

Internet nabízí širokou škálu online kurzů, které vám umožní rozvíjet své znalosti v oblastech, které vás zajímají. Například můžete absolvovat kurzy z oboru, který hodláte studovat, nebo si rozšířit své dovednosti v oblasti vědeckého psaní, matematiky, programování nebo dalších relevantních disciplín každodenního studijního života. Právě takové kurzy vám poskytnou lepší přípravu na náročnější výzvy v rámci vašeho budoucího studia.


Navštivte místní univerzity nebo akademické instituce

Zjistěte, zda máte možnost navštívit některou z místních univerzit nebo akademických institucí ve vaší domovské zemi. Můžete se setkat s profesory, studenty nebo akademickými poradci a získat cenné informace o studiu na vysoké škole i za hranicemi. Navštívení univerzitního kampusu vám dá lepší představu o tom, jaké může být prostředí na místě, kde budete studovat.


Je pro vás příprava na vysokou školu oříšek, který nemůžete rozlousknout? Napište nám na naší stránce!

Napište nám

Milí přátelé vzdělávání, zejména toho zahraničního, pokud máte jakékoli otázky, nebo si s námi prostě chcete popovídat, určitě se nám ozvěte. Rádi o vás uslyšíme.


Jsme registrované centrum UCAS

    Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

    Jsme registrované centrum UCAS