Jak překonat pocit odloučení od domova?

2. 4. 2023
Jak překonat pocit odloučení od domova?

Studium v zahraničí může být velkou výzvou, nejen z akademického hlediska, ale také z hlediska osobního přizpůsobení se novému prostředí a odtržení se od rodiny a přátel z domova. Nicméně, díky moderním technologiím a rozmanitosti studentských aktivit, může být studium v zahraničí také velmi obohacující a zábavné. V tomto článku se zaměříme na několik tipů, jak překonat pocit odloučení od domova a jak si užít svůj pobyt v zahraničí naplno.


Udržujte kontakt s rodinou a přáteli doma

Díky moderním technologiím je dnes snadné udržovat kontakt s blízkými přáteli a rodinou i na velké vzdálenosti, čímž můžeme pocit odloučení minimalizovat. Využijte tedy všemožné aplikace, videokonference, e-mail, nebo sociální sítě a pravidelně se s rodinou a přáteli spojte i na dálku.


Najděte si nové přátele

Je důležité mít nejen rodinu a přátele z domova, ale najít si i nové přátele v zemi, kde studujete. Můžete se zapojit do školních organizací, sportovních týmů nebo dobrovolnických aktivit a poznat tak zajímavé lidi s podobnými zájmy. Nikdy nevíte, kdy tyto kontakty můžete využít.


Užívejte si zahraničí

Pokuste se plně využít svého pobytu v zahraničí. Udělejte si výlet na místní památky, ochutnejte nové jídlo, zúčastněte se kulturních akcí a celkově poznávejte nové věci, na které byste doma nenarazili. Tímto způsobem si můžete vytvořit nové zážitky a zároveň se vymanit z pocitu odloučení.


Při odloučení hledejte podporu

Pokud se snažíte překonat pocit odloučení od domova a nedaří se vám to, obraťte se na svého akademického poradce nebo studentskou poradnu. Můžete se také spojit s organizacemi pro studenty v zahraničí nebo s místními komunitami, které vám mohou pomoci při vašem přizpůsobení se novému prostředí. Vždy kolem sebe máte spoustu lidí, kteří se vám rádi věnují a budou ochotni kdykoliv pomoct. Nikdy na problémy nejste sami!


Hýčkejte se

Je důležité nezanedbávat své fyzické a duševní zdraví. Pečujte o sebe, najděte si čas na relaxaci a radujte se z malých věcí, které vám dělají radost. Může to být třeba procházka po parku, dobrá kniha nebo poslech oblíbené hudby.


Chcete se o pocitech odloučení pobavit a poradit, jak jej můžete překonat? Napište nám na naší stránce!

Napište nám

Milí přátelé vzdělávání, zejména toho zahraničního, pokud máte jakékoli otázky, nebo si s námi prostě chcete popovídat, určitě se nám ozvěte. Rádi o vás uslyšíme.


Jsme registrované centrum UCAS

    Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

    Jsme registrované centrum UCAS