Irsko: Proč odcestovat na ostrovy

22. 1. 2023
Irsko: Proč odcestovat na ostrovy

Jestliže hledáte studium v angličtině, Irsko je pro vás tou pravou volbou. Navíc život v zemi, kde je tato řeč úředním jazykem, zlepší vaše znalosti na profesionální úroveň. Dalším obrovským lákadlem je bezplatné studium pro všechny studenty z Evropské unie.


Školné a životní náklady

Samotné bakalářské studium v Irsku trvá tři až čtyři roky a pro studenty z Evropské unie je zdarma. Tyto výdaje totiž pokrývá Higher Education Authority (HEA).

Ne na všech školách se dostanete k bezplatnému studiu, proto si raději výdaje na školné vždy zkontrolujte na konkrétní univerzitě, o kterou máte největší zájem.

Životní náklady se samozřejmě odvíjejí od dané lokality, kde studujete. Obecně platí, že je Irsko dražší zemí než je průměr evropských států. V hlavním městě Dublinu budete potřebovat přibližně 1100 – 1800 eur každý měsíc, ale v Corku se celkové výdaje sníží, i o 400 euro. Podobně jsou na tom i Galway a ostatní univerzitní města.


Angličtina na denním pořádku

Ačkoliv je úředním jazykem irština, která má původ od Keltů, nejvíce používanou řečí je angličtina. Irskou gaelštinou hovoří jen asi třetina obyvatel a zbytek mluví právě jazykem svých ostrovních sousedů.

Angličtinu uslyšíte všude kolem sebe – jak na ulicích, tak i ve škole. Tímto způsobem se člověk dokáže učit nejrychleji. Nejen, že si ustálíte všemožná slovní spojení a budete lépe pracovat s časy, zároveň se naučíte i nové idiomy a různá pořekadla. A přesně to je tím správným receptem na vypilování jazykových schopností na tu nejvyšší možnou úroveň.


Studium v Irsku zajistí delší vízum

Jedním z dalších benefitů je post-studijní vízum, které obdržíte. Tímto způsobem je pro studenty snazší najít práci a jestli se jim to povede a trvale se v Irsku usadí, mohou získat i pracovní povolení na delší dobu, nebo i zelenou kartu.


Irská kultura

Smaragdový ostrov překypuje krásnými scenériemi a jeho krajina je jednou z nejkrásnějších. Pokud ale máte jiné zájmy, Irsko je i zemí sportu a velmi moderního podnikání. Jedny z nejvěhlasnějších společností na světě mají svá evropská sídla právě v Dublinu či ostatních městech, např. Apple, Google, Facebook nebo i Microsoft.


Zajímá vás studium v Irsku více? Napište nám na naší stránce!

Napište nám

Milí přátelé vzdělávání, zejména toho zahraničního, pokud máte jakékoli otázky, nebo si s námi prostě chcete popovídat, určitě se nám ozvěte. Rádi o vás uslyšíme.


Jsme registrované centrum UCAS

    Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

    Jsme registrované centrum UCAS