Dánsko: Výběr těch nejlepších univerzit

1. 1. 2023
Dánsko: Výběr těch nejlepších univerzit

Pakliže vás jako destinace pro vaše budoucí studia zaujalo právě Dánsko, nabízíme vám přehled těch nejzajímavějších a nejoblíbenějších univerzit země. Ze široké nabídky oborů a studijních programů si vybere každý.


Aarhus University

Dánsko nabízí spoustu škol, ale jestliže hledáte věhlasné jméno, univerzita v Aarhusu je jednou z nejznámějších. Za necelých sto let své existence se vypracovala až do top 100 univerzit světa. V posledním žebříčku se umístila na šedesátém místě.

Studijní programy se pevně spojují s výzkumem a samotné předměty se často aktualizují, aby splňovaly nejvyšší standardy kvality. Sami učitelé jsou většinou aktivními vědci a odborníky v oboru.

Škola nabízí více než 50 studijních programů v angličtině, a vybrat si můžete e ekonomických, business či vědeckých okruhů.


IT University of Copenhagen

Na IT University v Kodani studuje největší množství žáků zajímající se o IT technologie, které Dánsko nabízí. Na této škole vás čeká akademické prostředí se spoustou inspirativních a hlavně zkušených pracovníků z oboru.

Vybrat si můžete ze širokého repertoáru nabízených programů, ať už vás zajímá IT a technologie nebo tíhnete spíše k humanitním oborům, designu či podnikání.


VIA University College

Na univerzitě nacházející se hned v sedmi dánských městech najdete jednu z nejlepších škol pro studium aplikovaných věd. Z celkového počtu 19 000 studentů je přibližně šestina z mezinárodního prostředí.

Na VIA můžete studovat řadu oborů v angličtině, jako například obchod, design, strojírenství nebo stavebnictví.


University of Copenhagen

Dánsko je plné univerzit, ovšem tu nejstarší najdete právě v hlavním městě. University of Copenhagen byla založena již roku 1479 a dnes ji navštěvuje kolem 40 000 studentů.

Pro své studium si můžete vybrat z více než 200 oborů na osmi fakultách, z nichž musíme zmínit lékařské a farmaceutické vědy, právo, humanitní, společenské vědy a teologii či široký výběr přírodních věd.


Jestliže vás zajímají lékařské obory, podívejte se na stránky Aalborg University nebo Roskilde University, které stejně jako Technical University of Denmark nabízí také technicky zaměřené programy.

Pro studium podnikání a ekonomie zvažte  Copenhagen Business School či University of Southern Denmark a jestli nejvíce tíhnete k umění a designu, rozhodně se podívejte také na stránky Aarhus School of Architecture či Royal Danish Academy of Fine Arts, School of Visual Arts.


Máte nějaké dotazy ohledně studia v Dánsku? Napište nám na naší stránce!

Napište nám

Milí přátelé vzdělávání, zejména toho zahraničního, pokud máte jakékoli otázky, nebo si s námi prostě chcete popovídat, určitě se nám ozvěte. Rádi o vás uslyšíme.


Jsme registrované centrum UCAS

    Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

    Jsme registrované centrum UCAS