Co si musím sbalit před odjezdem?

14. 5. 2023
Co si musím sbalit před odjezdem?

Studium v zahraničí může být nejen úžasnou zkušeností, ale také výzvou pro všechny, kteří se rozhodli odjet do jiné země. Jakmile se začne blížit čas odjezdu, velmi aktuální otázkou bude co si sbalit? Jednou z nejdůležitějších věcí, na kterou by měli studenti myslet při chystání svých věcí, jsou jsou dokumenty nezbytné pro úspěšné studium a pobyt v cizí zemi. Níže najdete seznam těch nejdůležitějších věcí, které byste pro studium v zahraničí neměli zapomenout.


Co si sbalit za cestovní doklady

Před odjezdem je důležité, abyste si zkontrolovali platnost svého pasu a požádali o víza pro zemi, do které se chystáte jet. V případě ztráty pasu je také dobré mít u sebe jeho kopii. Vždy ale na bezpečném místě!


Finanční prostředky

Jednou z nejdůležitějších věcí je, že si musíte zajistit dostatečné finanční prostředky pro svůj pobyt. V zahraničí často narazíme na naprosto odlišné ceny. Musíme myslet na studijní poplatky, náklady na ubytování, stravování a případně i další výdaje. Můžete si rovněž zajistit platební kartu, kterou můžete použít i v zahraničí, a informovat svou banku o plánovaném pobytu. S jedním z bankovních poradců určitě přijdete na ty nejlepší způsoby co nejšetrnějšího nakládání s financemi, i když budete delší dobu mimo rodné hnízdo.


Zdravotní pojištění

Před odjezdem byste měli myslet na zdravotní pojištění platné v zahraničí. Nemusíte se poté bát, že by vám v případě akutní potřeby neposkytnuli zdravotní péči. Je také dobré si zkontrolovat, co vše pojištění pokrývá. Mezi pokryté situace občas patří i případná evakuace do domovské země v případě závažného zranění nebo nemoci. Pojištění je rozhodně jedním z aspektů, který nesmíme opomenout.


Doklady pro studium

Pro samotné zahájení studia musíme doložit spoustu dokumentů. Zjistěte si, které jsou ty nejdůležitější a vše uložte na bezpečné místo. Mezi ty nejčastější patří například přijímací dopisy, studijní plány a další všemožné dokumenty, které budete během svého pobytu potřebovat . Jestliže chcete mít jistotu, pořiďte si kopii každého z nich.


Technologie a elektronika

Nezapomeňte si také sbalit své osobní počítače, mobilní telefony a další elektroniku, kterou budete potřebovat pro studium a komunikaci s rodinou a přáteli v domovské zemi. Myslete i na mezinárodní nabíječky a adaptéry pro své zařízení, abyste je mohli kdykoliv používat. Ne ve všech zemích se dostanete k podobným zásuvkám jako máme v Česku.


Máte nějaké dotazy ohledně toho, co si sbalit na cestu? Napište nám na naší stránce!

Napište nám

Milí přátelé vzdělávání, zejména toho zahraničního, pokud máte jakékoli otázky, nebo si s námi prostě chcete popovídat, určitě se nám ozvěte. Rádi o vás uslyšíme.


Jsme registrované centrum UCAS

    Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

    Jsme registrované centrum UCAS