Francie: Proč studovat v zemi vína a sýrů

19. 3. 2023
Francie: Proč studovat v zemi vína a sýrů

Francie je jednou z nejatraktivnějších zemí pro studium v Evropě, ale i na světě. Mezi hlavní výhody studia ve Francii patří vysoká úroveň vzdělání, mezinárodní prostředí, široká nabídka programů, možnosti pracovat během studia a příležitosti k rozvoji jazykových dovedností.


Vysoká úroveň vzdělání

Francie je plná univerzit, které patří mezi ty nejlepší na světě. Setkáme se tu s mnoha prestižními názvy jako Sorbonne, École Normale Supérieure a École Polytechnique. Tyto univerzity nabízejí vynikající vzdělání ve všech oblastech, včetně vědy, technologie, inženýrství, medicíny, umění a humanitních oborů. Francie je také známá svými vynikajícími výzkumnými institucemi, které poskytují studentům příležitost se zapojit do odborných projektů a pracovat s nejnovějšími technologiemi a myšlenkami.


Mezinárodní prostředí

Francie je kosmopolitní země s mnoha přistěhovalci a studenty z celého světa. Studenti mají možnost setkat se s lidmi z různých kultur a získat neocenitelné zkušenosti v mezinárodním prostředí. Vysoké školy nabízejí také mnoho programů v angličtině a jiných jazycích, což znamená, že i ti, kteří neovládají francouzštinu, mohou ve Francii studovat.


Francie nabízí široký výběr programů

Vysoké školy ve Francii nabízejí širokou nabídku programů, včetně bakalářských, magisterských a doktorských. Francouzské univerzity jsou také známé pro své specializované programy v oblastech jako je módní design, gastronomie, umění a kultura, což poskytuje studentům jedinečné příležitosti k rozšíření svých dovedností a získání zkušeností v oblastech, které je skutečně zajímají.


Finanční podpora

Francouzské školy nabízejí různé finanční podpory pro studenty, včetně stipendií, půjček a dalších grantů. Tyto finanční prostředky jsou k dispozici pro francouzské, ale i zahraniční studenty a mohou pomoci s krytím nákladů na školné, ubytování a další výdaje. Vaše začátky tak mohou být mnohem snazší.


Možnosti pracovat během studia

Francouzské vysoké školy umožňují žákům pracovat během studia. Studenti mohou pracovat až 964 hodin ročně, což jim pomůže financovat své vzdělání a získat cenné zkušenosti do pracovního života. Rozhodně se nebojte vystoupit ze své komfortní zóny, bude to stát za to!


Máte nějaké otázky ohledně studia v zahraničí? Zajímá vás více Francie? Napište nám na naší stránce!

Napište nám

Milí přátelé vzdělávání, zejména toho zahraničního, pokud máte jakékoli otázky, nebo si s námi prostě chcete popovídat, určitě se nám ozvěte. Rádi o vás uslyšíme.


Jsme registrované centrum UCAS

    Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

    Jsme registrované centrum UCAS