5 důvodů, proč zvážit studium v Belgii

14. 10. 2023
5 důvodů, proč zvážit studium v Belgii

Pro řadu českých studentů je jednou z atraktivních destinací Belgie. Nabízí vše od kvalitních univerzit až po mezinárodní prostředí a výjimečné akademické zkušenosti, ale také možnost rozvoje v rámci evropského kulturního kontextu.


Kvalita univerzit

Studium v Belgii nabízí univerzity, které nejenže mají vysokou úroveň výuky, ale také jsou známé pro svůj výzkum a inovace. Například KU Leuven se pyšní tradicí dlouhou více než 600 let a je považována za jednu z nejprestižnějších univerzit na celém světě. Studenti tedy nejen získávají znalosti ve svém oboru, ale také mají možnost pracovat na projektech, které formují budoucnost. Důraz na interdisciplinární spolupráci a moderní výzkum zajišťuje, že studenti jsou připraveni čelit aktuálním výzvám ve svých odvětvích.


Studium v Belgii nabízí mezinárodní prostředí

Výhody mezinárodního prostředí v Belgii sahají dál než jen k poznání nových kultur. Univerzity aktivně podporují mezinárodní studentské kluby a programy výměny, což umožňuje žákům navazovat kontakty s vrstevníky z celého světa, čímž si vytváří síť kontaktů, která může být klíčová při budování kariéry v globalizovaném světě. Navíc programy jako tandemové jazykové výměny a kulturní akce posilují integraci mezi studenty různých národností.


Snadný přístup k Evropě

Belgie leží v blízkosti několika evropských metropolí, což dává studentům jedinečnou příležitost objevovat různorodost evropských kultur a tradic. Díky výbornému železničnímu a autobusovému spojení je cestování snadné a dostupné. Můžete tedy nejen studovat, ale i prozkoumávat různé destinace během víkendů a prázdnin. Mobilita není jen estetickou výhodou, ale také podporuje osobní a profesní rozvoj studentů.


Výhody studia v anglickém jazyce

Studium v anglickém jazyce nejen usnadňuje přizpůsobení se pro studenty z České republiky, ale také otevírá dveře k mezinárodním pracovním příležitostem. Belgie je místem setkávání mnoha jazyků, což poskytuje studentům ideální prostředí pro zdokonalení jazykových dovedností a přípravu na mezinárodní kariéru. Univerzity často nabízejí kurzy ve třetích jazycích, což dává studentům ještě širší základ pro komunikaci ve složitém a globálním pracovním prostředí.


Finanční podpora a stipendia

Belgické univerzity a organizace nabízejí širokou škálu stipendií a finanční podpory pro mezinárodní studenty. To zahrnuje stipendia na základě akademických výsledků, sportovních úspěchů a sociálních angažovaností. Tato podpora umožňuje studentům plně se soustředit na své studium a rozvíjet svůj potenciál bez finančních starostí. Dále může být finanční podpora spojena s profesními příležitostmi, protože některé programy spolupracují s předními firmami a podniky nabízejícími studentům možnost praktických zkušeností a budoucího zaměstnání.


Máte nějaké otázky na studium v Belgii? Napište nám na naší stránce!

Napište nám

Milí přátelé vzdělávání, zejména toho zahraničního, pokud máte jakékoli otázky, nebo si s námi prostě chcete popovídat, určitě se nám ozvěte. Rádi o vás uslyšíme.


Jsme registrované centrum UCAS

    Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.

    Jsme registrované centrum UCAS